hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

which of the following battles did not occur between 1914 and 1916 during world war 1 ?
What shape best describes the cross section cut at an angle to the base of a right rectangular prism?
SImplify: ((x+3)/9)/((x+12/)6)
It says lines not line
Solutions _________________________________________. a. are always composed of a solid dissolved in a liquid b. can be composed of two substances in any p
A brace for a shelf has the shape of a right triangle. Its hypotenuse is 8 inches long and the two legs are equal in length. How long are the legs of the​ trian
WILL GIVE BRAINLIEST PLEASE HELP!!! Which of the following equals 1/16 when evaluating f (–2)? A. f(x)=2^(x-2) B. f(x)=-2^(x-6) C. f(x)=-2^(n-2) D. f(x)=2^(n-8
Internment camps were set up for Japanese Americans A. because many Americans feared that Japanese Americans were spies. B. who had been found guilty of spying
is sodium an underconsumed nutrient ?
True or false: routes of exposure to chemicals are breathing, skin/eye contact, and swallowing.