MrFist71
MrFist71 MrFist71
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 Kg cost $4.86 and the unit price for each packet of flower is the same? A. $0.81 B. $2.86 c. $3.24 d. $9.72

Respuesta :

anonymous12345678901
anonymous12345678901 anonymous12345678901
  • 24-10-2017
The cost of 2 kilograms of flour is $3.24 (C).
Answer Link

Otras preguntas

Could someone please help me on this
Take 2y^3-3y-5 from y^3-6y^2+5y
What is BE ? Thank you so much for your help
trignometry help what's the answer?
How did worldwide movements toward democracy in the late 1980s affect the rule of Mobutu Sese Seko?He returned the financial aid he had taken for his personal u
In his study that asked participants to indicate which of the lines on the right of the sheet were equal in length to the line on the left side, asch discovered
What happened to push Europe close to war by the beginning of 1914?
Compare the series circuit with one light bulb and a series circuit with two light bulbs. When you created a series circuit with only one light bulb, did the l
Which of the following best describes an atom? tiny substance that cannot move but is locked in place to give all matter its shape a type of particle that makes
what three things did scientist discover about living things and cells?