narapareddym
narapareddym narapareddym
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

Wyverno
Wyverno Wyverno
  • 24-10-2017
Are you looking for the unit price?

If so, you would divide 13.47 by 3.

This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??

Answer Link

Otras preguntas

What electron configuration has the greatest stability?
In Microsoft word, when you highlight existing text you want tand replace, you’re in
What colony was created as a buffer between the carolinas and spanish held land?
Which process requires the participation of all three types of rna?
Set up an equation that can be used to solve the problem. Solve the equation and determine the desired value. At a boating and sports store, the cost of rentin
The industrial revolution brought about rapid and sustained economic growth, allowing societies as a whole to get richer and for _______________.
45 is 69 percent of what number
The emission spectrum of gold shows a line of wavelength 2.76x10^-7m. What is the corresponding frequency of this light? How much energy is emitted in productio
Which layer of skin contains a large amount of adipose tissue?
Amanda used 3/4 cup of sugar to make 2 dozen cookies. How much sugar is in each cookie? (Dozen=12)