Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

A student rides a bicycle east for 30 miles in 2 hours. What is the student's velocity?
Hi! Can someone please help me, I would appreciate it! Take your time! :) My snnap is j14ie
Write an equation of the line that passes through (5,1) and is parallel to the line y=−2x+4
Do you think the federal government should be more or less involved in American society?
" Halftime is a hiatus in the action of a football game." In this sentence, what does "hiatus" mean? ARegulationincorrect answer BPlayincorrect answer CRuleinco
How did the new nation define federalism and use it to balance decision making powers
Please help with this!!
True or False. Question is for hammepre000. Don't put in just random hammepre000 knows the answer need him.
6.4.2.12.1Read the text and put the events in the order theyhappen. Then retell the story or create a graphic organiser of it.The Time Traveller went into a big
Sol answered 49 questions correctly on a 63 question test.