Jahshai
Jahshai Jahshai
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 kilograms of flour if 3 kilograms cost 4.86

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-10-2017
The answer to this is $3.24
Answer Link

Otras preguntas

How to write a paragraph for 2
Draw conclusions a paradox is an apparent contradiction that reveals a truth. the witches end the first scene with paradox.fair is foul and foul is fair. explai
Find the equation of a line parallel to y - 5 = 6x - 10 that passes through the point (4, 10). (answer in slope-intercept form) A) y = 6x - 14 B) y = 6x + 1
The Tornado has a radius of 4.0m and takes 2.0 s to make a revolution. What is Jermy's angular velocity? A plane is circling the airport. It takes 35 min ( con
Please help with a, b, and c and also explain how you got the answer
A 0.600-mm diameter wire stretches 0.500% of its length when it is stretched with a tension of 20.0 n. what is the young's modulus of this wire?
Why does petsmart support local adoption agencies and allow them to promote their adoptions in our stores?
A mi amigo (is very interested in) las chicas
Please help! posted picture of question
How are gallons and fluid ounces related