Seudónimo Seudónimo
  • 21-10-2015
  • Mathematics
contestada

wrapping paper is on sale at 3 rolls for $4.25.How many rolls can danika buy with $20.00

Respuesta :

angelamlen angelamlen
  • 21-10-2015
Sorry I didn't read that correct!!  If you aren't sure how to do the division, just keep subtracting 4.25 from $20 until you can't anymore!
Answer Link

Otras preguntas

what do you think might happen to a bird that doesn't have a beak that can be used to eat the food that exists in a certain area?
Over the past century, the concentration of greenhouse gases in the atmosphere has . This has led to heat being held in the troposphere, where infrared radiatio
which statement about stars is an example of how energy can be transformed?
What was the “call to action” response in the BLM Movement?
Find the amount of cash discount Farwell Paints would get if the invoice price of $1,025.40 were paid within the 2% discount period. Also find the cash price of
How is psychological aspect related to health population and environment education
Daugherty Company owned a participating interest in an oil and gas business. In a transaction that qualifies as a sale, Daugherty transferred the entire interes
Why is photojournalism said to be at a crossroads in modern society?
What will be printed to the screen when the following program is run?
pls my test is tomorrow and its 11:30pm lol:(. so the question, a person at the top of a 25 yard tall hill looks down at a tree that is 100 yards diagonally awa