Bowdengirl Bowdengirl
  • 21-10-2015
  • Mathematics
contestada

It costs the factory $4 to make each part A. About how much does it cost to make part A each month? ( part A is 234 )

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-10-2015
if i am understanding this problem how you wrote it you anwser is $936.000
Answer Link

Otras preguntas

any six characteristics of present society​
what is a newton defined as​
If you will represent yourselves as measure of central tendency(mean, median and mode) What will that be and why? ​
Question 11 of 15 Families should know the reasons for observing and screening children True or false
Jenny Manufactures sold toys listed at $360 per unit to Jack Inc. for $306, a trade discount of 15 percent. Jack Inc. in turn sells the toys in the market at $3
Help me with this!!!
How did Africans think fighting in World War I would impact their lives? They thought the victorious nations would abolish colonialism. They thought they would
10. Choose the property used to rewrite the expression. log^15sqrt125x3=1/5 log 5 x Quotient Property Power Property Commutative Property Product Property
Impact on morale in world war 1?
Which graph represents the function f(x) = |x| - 4?