harloogie
harloogie
23-10-2015
Mathematics
contestada
$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible
Respuesta :
AL2006
AL2006
23-10-2015
I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.
==> 13.66¢ per ounce
==> 7.32 ounces per dollar
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
1/3 cup of flour is used to make 5 dinner rolls. A. How many flour is needed to make one dinner roll? B.How many rolls can be made with 5 2/3 cups of flour?
What was the earliest known civilization? A. Mesopotamia B. Egypt C. Sumer D. Civitas
Which of these statements best describes the state of Tennessee at the start of the Civil War? Tennessee was a state that refused to participate in the Civil Wa
Some political theorists might argue that individual rights must, at times, be sacrificed to promote what?
identify what ions are produced by acids in water and bases in water. give two properties each of acids and bases
What are the top three materials by weight in a computer?
Wave A has a wavelength of 2 meters and a frequency of 1.5 Hz . calculate the wave's speed Wave B has a frequency of 18 Hz in the same medium. What's wave B's
Identify the two prime numbers that are greater than 25 and less than 35
Which additional word or words in the sentence should be capitalized? When David registered for college, he signed up for physics 300 and art history 200. Choos
Why do you need to place a second tube into the centrifuge?