princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

Which of these scenarios would be considered illegal in light of the provisions of the Fourteenth Amendment? (A) Native American men were not permitted to vote
What is a protagonist?
What is a Corn Dog? and when was it invented?
Which sentence is written correctly? Kino said that if play practice does not start on time, the director “will be mad.” Kino said that if play practice does no
One angle in a triangle has a measure that is three times as large as the smallest angle. The measure of the third angle is 35 degrees more than that of the sma
What are some of the reasons for limiting authority? A- to make sure that a duty is fulfilled B- to protect individual rights C- to prevent the misuse of power
One angle in a triangle has a measure that is three times as large as the smallest angle. The measure of the third angle is 35 degrees more than that of the sma
Using the completing-the-square method, rewrite f(x) = x2 + 4x − 1 in vertex form.
In which country is Buddhism the least influential today?
Words resemble the objects that they represent. True False