trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

what is the prime product of 120
The domain for f(x) and g(x) is the set of all real numbers. Let f(x) = 3x + 5 and g(x) = x2. Find (f − g)(x). 3x3 − 5x2 −x2 + 3x + 5 x2 − 3x − 5 −3x3 − 5x2
Explain how to solve the equation . b – 7 = 12
will mark brainliest! PLEASE!
Choose the word or phrase that best completes the sentence. I enjoy watching snowboarding and ice skating in the Winter Olympics; __________, the Summer Games a
What is the powerhouse of the cell called?
What 2 days did he decrease his walking
In ΔABC, if AB = 10 and BC = 6, AC can NOT be equal to
Which part of a persuasive message should catch your audience's interest and lure them into your topic? O Concluding device O Attention statement O Epilogue O S
Rewrite 18y x 4x using the Commutative Property.