Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

What property is both physical and extensive?
please help quickly ! which two scenarios best show an example of internal conflict?
Cigate the following Scenarios 1 1 point The elephant population in South Africa's Kruger National Park is continuing to grow at a steady rate of 4.5%. Currentl
Mackenzi is buying school supplies. She needs to buy 30 writing utensils so that she doesn't run out during the year but only has $20.90 saved up. If pencils ar
What is the value of 8 + z, when z = 5? 0 5 0 3 O 12 O 13
what was the verdict of the kyle rittenhouse trial
Three sides in one triangle are congruent to three sides in another triangle. SSS SAS ASA AAS HL
Help me asap!!!!!!!!!
the endocrine organ that forms from the ruptured vesicular follicle is called the
Lower-intensity exercise utilizes primarily which of the following? Carbohydrates *Fats Proteins Phosphates