hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

It is well known that bullets and other missiles fired at Superman simply bounce off his chest. Suppose that a gangster sprays Superman's chest with 6.7 g bulle
In the United States, the draft would most likely be implemented during a
A cell is considered cancerous when it acquires a mutation that makes it unable to regulate its cell cycle and, as a result, divides more often than a normal, h
Near Aaronsburg, PA, a company wanted to start a limestone quarry, and planned to pump lots of water out of the ground to make things fairly dry near the quarry
How laws are made each step
The reciprocal of 11/12
16.8X11.216.8determine the missing side​
8th HW X 2.1.PS-20 Question Help A 60-inch board is cut into two pieces. One piece is five times the length of the other. Find the length of the shorter piece.
what unit of measurement can you use to measure the weight of a hippopotamus
Consider : • A (-3,-4) • B (5,2) • C (11,-6) What is BC ?