litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
believing that we can release to a higher power some things that are beyond our control relieves stress by providing a sense of tranquility and security. true o
Wyatt was out at a restaurant for dinner when the bill came. He wanted to leave a tip of 19%. What number should he multiply the cost of the meal by to find the
when you are considering renting an apartment or house, almost all landlords will require that you pay a refundable security deposit. the need for landlords to
President Eisenhower exercised tremendous leadership on behalf of the civil rights movement by encouraging the Supreme Court to take on the case of Brown v. Boa
handy home sells windows (40% of sales) and doors (60% of sales). the selling price of each window is $360 and of each door is $820. the variable cost of each w
Which of the following has become important due to the increasing fragmentation of television viewers who have ever-expanding viewing options and technology tha
the class of prescription drugs used to treat angina that requires minimal concern for exercise response is:
do you think a first-year sales forecast of $60 million would be conservative or optimistic? propecia case
how should you handle security deposits? a) debit seller, credit broker b) debit seller, credit buyer the full amount c) debit seller, credit tenant d) debit bu
_____ separated national equity markets from each other historically. A. Substantial regulatory barriers B. Fixed exchange rates C. Financial similarities D. De