bell57 bell57
  • 22-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 ponds cost 11.25$?

Respuesta :

perixwinkle
perixwinkle perixwinkle
  • 22-01-2018

[tex] \frac{cost}{pound(s)} \: \frac{11.25}{1.24} \: \frac{x}{1} [/tex]
About $9.07 per pound of cheese.

Tell me if this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

what was one purpose of the settlement house in the united states
If soil is 1000 years old is it young soil
I have another Brainliest
2% of the student at hamlet middle school have red hair there are 700 student at hamilton middle school school
100 pts for a good and valid awnser How the Rabbit Got Its Short Tail & The Blue Ox Makes Lakes Traditional How the Rabbit Got Its Short Tail 1Long ago, a
Atoms Help me please help me
A large amount of cotton grown by farmers in the South was destroyed by the:
Which sources would be appropriate to use in an academic essay on Thomas Jefferson? Check all that apply.(MULTIPLE CHOICE!) a free encyclopedia written by anon
Reasonable suspicion of a crime, which justifies the issuance of a warrant, is known as-
You buy 22 T-shirts in a sale. You pay the full price of $12$12 for the first T-shirt, and you get the second T-shirt for half this price. What fraction of the