jmunoz78 jmunoz78
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada

Kasi bought 7 pounds of mozzarella cheese. Each pound costs $4.29. About how much did he spend all together?

Respuesta :

JERosa12356
JERosa12356 JERosa12356
  • 23-01-2018
$30.03 because it is 4.29 seven times
Answer Link
xavier8181 xavier8181
  • 23-01-2018
The answer is $30.03 because she got 7 pounds of cheese for $4.29 each.
Answer Link

Otras preguntas

If the tax rate is 6.5%, what is the tax on $80?
A shirt is on sale at a 20% discount. The sales tax is 5%. A new sales clerk simply takes 15% off the original price. Is this correct? Why?
How was genghis khan able to unite the nomadic mongols
how to solve linear equations by substitution?5x+2y=9x+y=-3
Which is the correct sequence of events during embryonic development? (A) cleavage — differentiation — fertilization — gastrulation (B) differentiation — fertil
Suppose Maya made another sign with an area of 48 square inches. Would this sign be larger or smaller than the sign with an area of 48 square centimeters? Expla
What advantages did the geography and climate give to people living in the Middle Colonies
Solve each equation with quadratic formula.2v2+12v-27=9v
how to solve linear equations by substitution?5x+2y=9x+y=-3
What is the square root of pie times 9 Plus 44 X 60+89