sierra91 sierra91
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Marilyn bought 6 cans of tuna at $1.29 a can. How much did she spend

Respuesta :

homeworkpleasehelp
homeworkpleasehelp homeworkpleasehelp
  • 24-01-2018
1.29*6=7.74 so she spend $7.74
Answer Link
RushilGadamshetty RushilGadamshetty
  • 24-01-2018
This is an easy problem. 

Cost of each can = $ 1.29
Total number of cans = 6

6 X 1.29 = Total Cost

$7.74 = Total Cost

Answer Link

Otras preguntas

A gallon of water weighed 8.354 pounds. Simon uses 11.81 gallons of water while taking a shower. About how many pounds of water did Simon use?
13 is at least the difference of a number v and 1
Please. and. thank. you.
Drag an answer to each box to complete this paragraph proof. Given: ∠ABC and ∠CBD are complementary angles and ​ m∠ABC=25° ​ Prove: m∠CBD=65° It is given
What’s the value of x?
74.823 WHAT IS THE PLACE VALUE OF THE 3?
What is 500,000,000,000 in scientific notation also 0.00000000005
Identify the organelle with the following structure or function from the list below: contains chlorophyll, a green pigment that traps energy from sunlight and
Is 2.1 x 4.9 = 7.2 a reasonable estimate
The Louisiana Purchase was an enormous territory acquired from what European country?