leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

Which term describes the United Kingdom’s process of returning the delegation of authority from the central government back to the regional governments of Scotl
how did the resources of the pacific northwest. affect. the lices. of the people lived there???
Poetry is a creative art form, full of beautiful language and unique observations. Poets use metaphors, symbolism, and other types of figurative language to con
what are the factors of 77
which is a prime number, 465 822 600 743 explain how u can tel lwhich one is prime
Match each item in Column A to an answer in Column B. What property is shown by the equation? Column A 1.–(–33 + 18) = 33 + (–18) 2.–10 + (–15) = –15 + (–10)
What is 15/50 in simplest form
Which new technology of the 1800s had the greatest impact on cattle ranchers on the Great Plains? A. telegraph lines B. steam-powered river boats
In the 1700s, Anthony Benezet was a Quaker who
Is it possible for a number to be a rational number that is not an integer but is a whole number? PLEASE EXPLAIN