awesomesauce087
awesomesauce087 awesomesauce087
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

darkoair79 darkoair79
  • 26-01-2018
Rounded, it would cost $4.50 :)
Answer Link

Otras preguntas

2v2 -5v +3 = 0 how did I do this?
Which statement is inconsistent with the concept of isotopes of the same element? a. Isotopes have the same number of protons b. Isotopes have the same atomic n
I need a simple diagram that I can easily understand tectonic plates...
what was the largest and most decisive battle fought in indian territory
A number decreased by 4 is less than 14?
why are there different ways to display data ( 3 ways )
How did the colonists justify their protests and ultimate rebellion ?
Is a starfish an arthropod ? Science is so hard! Thanks
8a2 + 6a = 5 how do I do this?
Write 115.9% as a fraction