ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

5X - y over 3 =13 (2, -9), (3, -6) A. Both are solutions B. Neither is a solution C. The first is a solution, but the second is not D. The first is not a soluti
Did the Wickersham Report study illegal drugs? If not, what?
If an essential amino acid was not present in a person's diet could all needs art proteins be made?
Give an example of where you use pressure in your daily life?
what is the height of parallelogram with base 6.75 and area of 218.7
what was the Messana conflict
what is an equation using 2,3,5,8 once that equals 104
Which of the following led to both the French Revolution and the Caribbean and Latin American revolutions? A) Napoleons defeat at Waterloo B) the injustice of
What is slope and y-intercept of the equation 4x – 3y =2?
Which underlined word in the sentence is a possessive adjective? Dad reminded us to fasten our seatbelts in the old car. A. our B. old C. us D. Dad