Leeomie7406 Leeomie7406
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

A restaurant owner spends 892 for 65 pounds of produce. Which equation could you use to find the price per pound

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 27-02-2018
(price/pound)*65 = 892
Answer Link

Otras preguntas

Math help please! 35 points
Give a meaning of an adjective
In your own words, explain why laws cannot become theories. Include one example to support your response.
Which verbal style emphasizes status differences in role relationships? formal informal animated?
Which joint surgery is used as a prophylactic measure and as a palliative treatment for clients with rheumatoid arthritis (ra)?
9 × 10 × 1 × 18 × 18 ?
A plaque in a museum is describing the life of a female pharaoh who took partial control of egypt shortly after the death of her husband in the 15th century b.c
Point m is the midpoint of line segment ab, b is at (20,4), m is at (18, -2) and a is at (p,q). what is p+q?
When a player steps into his/her backswing, where should the weight of his/her body be placed? (1 point) le???? hip right hip back foot front foot?
Congratulations on your eighteenth birthday and your graduation! Now what? Well, you can vote in the next election. This will allow your opinions to be heard an