luispinedap0gu5v luispinedap0gu5v
  • 25-02-2018
  • Mathematics
contestada

leo bought 6 chew toys each chew toy cost 4.how much did leo spend for the chew toys

Respuesta :

elip1
elip1 elip1
  • 25-02-2018
6•4=24 so he spent a total of $24
Answer Link
screechie
screechie screechie
  • 25-02-2018
Leo spent $24

1 chew toy equals $4

6 chew toys multiplied by 4 equals $24
Answer Link

Otras preguntas

how did the Mali's empire fall
termometer X menunjukkan skala -10°x ,ketika dicelupkan ke dalam air es dan menunjukkan skala 90°x ketika dicelupan ke dalam air mendidih. Suhu 50°x itu sesuai
What technique does the poet use to communicate the speaker's critical attitude toward war in "The Battle of Blenheim"? A. The poem depicts the innocence of Ka
Some athletes now wear special shoes with spikes to get a better grip. What does this indicate?
(04.07) Which of the following exponential functions goes through the points (1, 6) and (2, 12)? (2 points) f(x) = 3(2)x f(x) = 2(3)x f(x) = 3(2)−x f(x) = 2(3)−
Select the FIVE categories of My Plate. protein fruits vegetables grains dairy oils carbohydrates
Of the following numbers, which one is prime: 32, 42, 29, 15?
Calculate the following total weekly wages: a) 38 hours at $22.10 per hour, plus 2 hours at time-and-a-half b) 37 hours at $18.32 per hour, plus 3 hours at time
government can encourage entrepreneurs by A.)tax incentives B.)raising interest C.)raising taxes D.)making it harder to start a buisness
Which of the following are true statements about John F. Kennedy when he was elected president? A. He was the youngest person ever elected president. B. He ran