pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Why is it in French it's called the "perfect" tense and "imperfect" tense?
What is an example of a dedicated computer system?
How do I solve 4x + 3y=0 & 2x + y = -2 using substitution
The product of 16 and 4 less than a number is 208. Find the number
Where did strep throat originate? *PLEASE HELP!* PROJECT FOR SCIENCE!
If 3(4x+8)=12, then x=
Compare and contrast Germany's actions in the Rhineland, Austria, and Czechoslovakia
how much interest will be paid in 2 years for a loan of $1500 at 8.25% simple interest ?
Solve with completing the square method:6x²-7x+2=0 and  ax²+bx+c=0
who what when where why treaty of versailles