killer90001 killer90001
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

I really need help plz.

I really need help plz class=

Respuesta :

RarNotRoar000
RarNotRoar000 RarNotRoar000
  • 26-01-2016
I am pretty sure the answer is $140. Since each friend payed $35, there would be 4 groups of $35. So to find the total cost, we add them up, 35+35+35+35= 140. Another method you can use is multiplication. You would do 35×4 and that would also equal 140 dollars. I hope this helped.
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a characteristic of an effective ethics officer? Select one: a. A background in human resource management b. Exceptionally organized
1. A container has a mass of 36 kg. How much does the container weigh?
3 more than twice as many oranges equals 18
Simplify the following x= -(-10) /(-10)2 - 4(1)(2) 2(1)
A typical eukaryotic cell that has an abundant supply of glucose and O2 will generate a proton gradient in its mitochondria by ____ that is used primarily for _
What is the volume of a cube with 1/2 sides
Gausa has fallen in love with Niso, a man who is outside her ethnic group. Her family shames her and convinces her to marry Xhoso, a man within her group. Gausa
under the marshall plan, the united states
Which is an example of a scientific hypothesis?
18, WHICH IS PART OF A SOCIETY'S CULTURE? A. ART B. LITERATURE C. RELIGION D. ALL OF THESE