brissa23 brissa23
  • 23-03-2018
  • Mathematics
contestada

mary is making pillows for her life skills class. she bought 2 1/2 yards of fabric. her total cost was $15. what was the cost per yard
?

Respuesta :

mariahderenzo
mariahderenzo mariahderenzo
  • 23-03-2018
$6 per yard
please give brainliest
Answer Link

Otras preguntas

the plantation economy in the south produced
Find the scale factor for the similar figures. A.1/4 B.1/3 C.3 D.4
what conclusion has been drawn by historians and specialists in languages when they study the languages of many European cultures and the majority of languages
how do you get 1/8 of 16048
What did a zipper cost back in 1890?
Toward the end of the nineteenth century, some American politicians and diplomats believed that the U.S should become an imperialist power. Explain at least two
what is greater than 40 but less than 20
Which ordered pair is the solution to the system of equations? 2x+y=-8 x-y=-4 A) (-3,-2) B) (-1,3) C) (1,5) D) (-4,0)
how does Laius die in Oedipus Rex
use the following scale... 2 inches:35 miles The distance between troy city and ben city is 315 miles. How far apart are they on the map?