skimask0 skimask0
  • 24-04-2018
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate if 12 tablet cost $1,440

Respuesta :

ryanpost10 ryanpost10
  • 24-04-2018
Divide 1440 by 12 which is equal to $120 unit price
Answer Link
thebest1242
thebest1242 thebest1242
  • 24-04-2018
1440/12=120
1 tablet costs $120 :)
Answer Link

Otras preguntas

In the following number, which place value does the 3 hold? 993,140 hundreds thousands ten thousands hundred thousands
Explain why the sun is such an important part of all ecosystems.
65(x-5)x=180 someone help please please tell me how to do it
If you get this right I will mark you as a brainliest
I need help with this problem
Going to fly for georgia to Australia and cross over the Atlantic ocean in the process, in what direction would you be flying
Translation of the DNA sequence AAGCTGGGA would result in A) an mRNA strand with the sequence TTCGACCCT. B) an mRNA strand with the sequence UUGCACCCU. C) a D
write an expression for: the product of 3 and the quantity of a number minus 7
Which system is used to measure physical properties? its for forensics
Who picked the Iroquoid clan tribal chief?