quioza quioza
  • 24-04-2019
  • Mathematics
contestada

If you had to pick one, algebra with finance or consumer math? I’m in high school.

Respuesta :

Beary1626
Beary1626 Beary1626
  • 24-04-2019

Answer:

Personally I'll pick algebra with finance, maybe you'll want to start a business in the future. Then this will surely come in handy.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What were two main causes of the bitter rivalry between the Ottoman and Safavid empires?
Unit Rates : 6 Eggs in 7 Days.
Which word below is likely to cause an emotional response in the reader? A. chair B. snake C. curve D. spoon
What is the sum of 5(−3.4k−7) (3k 21) =
The measure of an objects mass and velocity is called what
A group of words that includes a subject and a verb but does not express a complete thought is called?
10-kg bag of cherries for $8 ___ per kg
Find the y -intercept of the line whose equation is 2x - 3y = -6.
If a package of 6 pairs of socks cost 35.34 what is the unit price
6. Which of following allows you to preview a presentation?