Lillymmm Lillymmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Alex wants to buy 4 pounds of peaches.They cost $1.20 per pound.How much will Alex need to spend for the peaches?

Respuesta :

Drakemartin055
Drakemartin055 Drakemartin055
  • 23-01-2020
The correct answer $4.80
Answer Link

Otras preguntas

if two exponents have the same base or factor , what happens to the exponents when the expressions are multiplied ?
What is the weight of blaines lunch to the nearest pound? Lunch:6.1 kg
joe is making a recipe that calls for 3/4 teaspoon of cinnamon. his only measuring spoon holds 1/8 teaspoon. How many times will he need to fill his measuring s
How do you solve 90.5 divided 7.3?
During the election for class president 40% of the students order for Jennifer and 60% of the students voted for Kevin 300 students voted in total how many mor
Your teacher assigned 20 homework problems. You completed 5 on Monday and 10 more on Tuesday. What fraction of the 20 problems did you complete?
At which of these locations is a dietician least likely to work? school theater hospital nursing home
there is my question
Find the distance between the points given. (-10, 3) and (-10, 12) 9 15
A rectangle is three times as long as it is wide. If the total area of the rectangle is 48 square inches, what is the length of the rectangle?