germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

How to round this to the nearest thousand 19,836.2838
what is eight decreased by 3 times a number equals 2
You have to write 0.63 as a fraction. How do you choose the denominator?
Is it true that the order when dividing three real numbers does not effect the answer?
Factorise 8x^ + 4xy ?
Feel the gaps with the present simple or present continiuns1. (You/walk) round the lake every Sunday?Yes but i (not/go) there because it (rain)2 (Boris/do) his
A boy of mass 40kg slides from rest down a straight slide of length 5m. The slide is inclined to the horizontal at an angle of 20°. The coefficient of friction
How did textile mills affect the lives of workers?
what is 30 less than 4 times a number is equal to 14
The tail of a kite is 1.5 feet plus twice the length of the kite. Together, the kite and the tail are 15 feet 6 inches long. What is the length of the tail?