ineedhelpplzjuan ineedhelpplzjuan
  • 24-04-2021
  • Mathematics
contestada

I need help please.

I need help please class=

Respuesta :

rouzansq3533 rouzansq3533
  • 24-04-2021
B
Explanation
Khan academy I got it right
Answer Link

Otras preguntas

Samantha bought 4.5 pounds of pears. Each pound cost $1.68. How much did Samantha spend? Plz explain
What, according to Milton, is the purpose of poetry?
The House of Representatives has the special power to A. impeach members of the Senate, but not the House. B. impeach a government official who has been found g
How was the code of Hammurabi different from earlier Mesopotamian laws
for worker what might be the advantage and disadvantage of an assembly line? help me please!
white paint costs £2.80 per litre. blue paint costs £3.50 per litre. white paint and blue paint are mixed in the ratio 3:2. work out the cost of 18 litres of th
What industry began to lure some Americans into the Far West during the early years of the nineteenth century? A. iron smelting B. cotton growing C. fur tradi
Ions are held close together by a
Why did african americans patriots hope that the revolution would end their slavery?
Which fraction has the same value as 0.6