madelynkemppp
madelynkemppp madelynkemppp
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

Original price: $30
Discount: 10%
Sale price:

Respuesta :

omgsandraandelizabet
omgsandraandelizabet omgsandraandelizabet
  • 25-03-2022
The sale price would be $27
…
Answer Link
aereonnabaker aereonnabaker
  • 25-03-2022
the answer for the sales price is $27. 30x.10=3 30-3=27
Answer Link

Otras preguntas

The shoe store's clerks are paid on commission. If the clerk receives a 12% commission on total purchase amounts before tax is applied, how much would the commi
in tears of a tiger what does andy's poem reveal about his feelings​
Mira's kitchen sink holds up 103.468 liters of water.Round this amount to the nearest liter
How does a monopoly increase a corporation’s profit ?
3. If Juan purchased three 24-ounce cans of motor oil for $10.80, how much did he pay per ounce? A. $2.59 B. $3.60 C. $.45 D. $.15
An airplane on autopilot took 5 hours to travel 4,200 kilometers. What is the unit rate for kilometers per hour?
For which interval is the function constant? A (-pi, 0) B (6, pi) C (0,2) D (2,6)
0.64 as a fraction in lowest term 1. 64/10 2 5/32 3. 16/25 4 .4/5
Write a three paragraph essay to the following question: How did the Progressive movement change life for wealthy business owners and the poor?
Which of these is the BEST definition of "separation of powers"? A) each law deals with only one particular power granted to Congress B) state governments mus